Published On: 26 Janar, 2016

TOP SEKRET – Projekti amerikan: Basha Kryeministër?

Kreu i opozitës, Lulim Basha, po drekon me Ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu. Mësohet se dreka është shtruar në rezidencën diplomatike. Sigurisht që mendohet se është një drekë pune dhe me fokus të veçantë reformën në drejtësi, por argumenti zgjedhor i reformes dhe opsionit te zgjedhjeve te parakohshme mund te jene argumentet e nxehte. Keto te fundit do shtynin automatikisht reformen ne Drejtesi. Diplomati amerikan që prej fillimit të procesit ka qenë shumë aktiv publikisht, për kalimin e kësaj reforme. Ende nuk kanë dalë detaje të tjera të kësaj dreke, por duket se nuk do të ketrë asnjë qëndrim zyrtar rreth saj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...