Published On: 15 Janar, 2016

Top 10 e Ballkan Ligës: Dominojnë lojtarët tanë

  • Në TOP 10-shën e javës të BIBL, janë nëntë lojtarë nga ekipet e Kosovës.

Nëntë nga 10 lojtarët me performanca më të mira të javës në Ballkan Ligë janë nga ekipet kosovare.

Një sukses i jashtëzakonshëm ky i ekipeve dhe lojtarëve që luajnë në ekipet tona në këtë xhiro, ku sipas ndeshjeve radhazi Bashkimi, Peja e Sigal Prishtina shënuan fitore ndaj kundërshtarëve të tyre.

Marcel Jones, është zgjedhur lojtar i javës në BIBL, ndërsa pas tij janë renditur Jason Washburn i Sigal Prishtinës dhe Nenad Delic i Pejës, ka llogaritur Eurobasket sot.

Më poshtë shihni listën e plotë të dhjetëshes më të mirë të javës në BIBL.
1. Marcel Jones
2. Jason Washburn
3. Nenad Deliç
4. Mohammed Abukar
5. Drilon Hajrizi
6. Radoje Vujosevic
7. Granit Rugova
8. Tree Bussey
9. Kevin Burwell
10. Dardan Beris

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...