Published On: 4 Mars, 2016

Tomë Gashi: Nëse Kushtetuesja e legjitimon Thaçin për president, Pacolli duhet me padit Kushtetuesen

Avokati Tomë Gashi arsyeton kërkesën e opozitës dërguar në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e presidentit.

“Pos që është shkelur Kushtetuta, janë shkelur të gjitha parimet ligjore”, tha Gashi për zgjedhjen e Thaçit president.

Sipas tij, i pari që ka shkelur Kushtetutën është kreu i Kuvendit, Kadri Veseli.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Rexhep Uka thotë:

    Tom Gashi eshte avokat dhe me plote te drejte e thote kete, sepse edhe une si nje qytetar i rendomt ekam shume t5e kjarte se Hashim Thaçi ne ate dite e ka zgjedhe Hashim Thaçin pedr preztident. Shkelje te Kushtetutes ka patur gjithsesi qe nga Kadri Veseli dhe delegatet tjere. Ky nuk eshte prezident zyrtar i Kosoves, se paku jo i imi.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...