Published On: 27 Korrik, 2016

Tomë Gashi: Kërkesa e ambasadores për burgimin e Buzhalës skandaloze

Avokati Tomë Gashi është i ftuar në Info Magazine të Klan Kosovës ku është duke u diskutuar lidhur me kërkesëm e ambasadës turke për burgimin e gazetarit Berat Buzhala.
“Nota verbale nuk është gjë e keqe, arsyeja tjeter positive ironikisht po e them është edhe reagimi i ministrit Hoxhaj. Ai ka deklaraur se shteti i Kosovës cka mendon për kërkesën e Turqisë. Përgjigja e ministrit është korrekte. Por kërkesa e ambasadores është skandaloze”.

“Sepse një ambasadore kërkon burgimin pas një statusi që shihet se është satirë. Atëherë kjo ambasaore ose ka qenë thjeshtë vetë Erdoganit dhe të kërkojë dënimin e Berat Buzhalës që është ligj krejt për çështje tjera, besoj se vetëm i ka shpërbuy popullaritetit te Berat Buzhales. Liria e shprehjes nuk mund të cënohet”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...