Published On: 23 Dhjetor, 2015

Tmerruese: Si u vra Donjeta Pajaziti!

Deçanasja Donjeta Pajaziti është vrarë me dy plumba në kokë.

Kështu kanë thënë burime brenda mjekësisë ligjore.

Sipas këtyre burimeve, trupi i saj është gjetur i dekompozuar dhe e skeletonizuar. Sipas këtyre burimeve, Donjeta Pajaziti dyshohet se është vrarë në ditët e para kur ajo u raportua se kishte humbur.

“Ajo është ekzekutuar me dy plumba në kokë. Është gjetur sfera e njërit plumb dhe dyshohet të jetë 9 mm”, i ka thënë Blic ky burim.

Gjithnjë sipas këtij burimi, ajo ka qëndruar ashtu e vrarë, derisa para disa ditësh u gjetë nga një qytetarë i asaj ane.

“Nuk kishte shenja se ishte dhunuar. Megjithatë, ishte me pantollona gjysmë të zhveshur”, ka thënë ky burim brenda mjekësisë ligjore, duke shtuar se ajo nuk ishte shtatzënë.

Rastin e autopsisë së Donjeta Pajazitit e ka udhëhequr mjeku ligjor, Dr. Naim Uka.

“Aq shumë është dekompozuar saqë në kokën e saj mund të shiheshin eshtrat”, ka thënë ky burim.

Donjeta Pajaziti, ishte gjetur e vdekur më 17 dhjetor në Bjeshkët e Strellcit.

Donjeta Pajaziti qe zhdukur 6 javë më parë, rreth orës 14:00, tek po shkonte në punë, vetëm disa qindra metra pasi ishte larguar nga shtëpia e saj.

Nëna e saj, Lumnije Pajaziti nga Strellci, është shprehur se vajza e saj nuk ishte me askënd në hasmëri apo në një lidhje emocionale. Por, është e bindur se të bijën ia vrau një mashkull.

“Qysh ka qenë faqebardhe, i erdh edhe të vdesë faqebardhe”, është shprehur nëna e 24 vjeçares, që është krenare me të bijën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...