Published On: 10 Janar, 2016

Tmerri i ditës së djeshme dhe ajo çfarë ka mbetur pas

Të shtunën, tri partitë opozitare, thirrën një protestë gjithëpopullore, duke thënë se ajo do të jetë paqësore.

Por, menjëherë pas përfundimit të fjalimeve të tre liderëve opozitarë, protestuesit filluan që të hedhin gurë, mjete piroteknike dhe koktej molotovi në drejtim të Policisë së Kosovës dhe ndërtesës së Qeverisë, raporton lajmi.net.

Ndërtesës së Qeverisë i’u vu flaka dhe u desh intervenimi i zjarrfikësve për të shuar zjarrin.

Sot, pasojat e protestës së dhunshme, janë mëse të dukshme.

Përveç xhamave të thyer, një pjesë e kateve të para të ndërtesës së Qeverisë është e djegur.

Image
Image
Image

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...