Published On: 1 Shkurt, 2016
Bota |

Tmerri i Boko Haramit: Si u dogjën të gjallë fëmijët – 86 viktima (Video)

Fëmijë të djegur së gjalli, trupa pa jetë të karbonizuar nëpër rrugë. Kjo është panorama rrëqethëse që la pas sulmi i radhës i Boko Haram, grupit terrorist nigerian.
 Sulmi ndodhi në Dalori, 5 km larg nga Maiduguri, vendi i origjinës së terroristëve.

Bëhet fjalë për 86 viktima, mes tyre shumë fëmijë. Raportimet e para flasin për së paku 3 gra kamikazë të fshehur mes banorëve.

I mbijetuari Alamin Bakura tha duke qarë në një bisedë telefonike për Associated Press se ai pa me sytë e tij tmerrin. Ai tha se disa nga anëtarët e familjes së tij u vranë ose u plagosën nga sulmi i kamikazeve, ndërkohë që ai ishte i fshehur në një pemë dhe nuk mundi të lëvizte që aty për të ndihmuar ndonjë.

Ai tregoi se pa tre sulmueset femra që hodhën veten në erë në mesin e njerëzve, të cilët arritën të iknin në fshatin fshati Gamori, duke vrarë shumë njerëz.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...