Published On: 1 Prill, 2016

Tmerr: Shesheli e shan me nënë Hagën e Nikoliqin

Lideri i radikalëve serb, Vojislav Sheshel i cili u shpall i pafajshëm nga Gjykata Ndërkombëtare e Hagës e ka sharë këtë gjykatë si dhe kryetarin e Serbisë, Tomislav Nikoliq.

“E fitova Tribunalin e Hagës. Ia q… nënën. Mendoj Tribunalit të Hagës, ashtu sikurse edhe kam premtuar dikur”, ka thënë ai në një intervistë për Kuririn serb, përcjellë Klan Kosova.

Të njëjtën porosi sikurse për Hagën, Shesheli e pati edhe për presidentin e Serbisë, Tomislav Nikoliq.

Kur u pyet nga portali serb se a e ka thirrur dikush nga liderët serb qoftë edhe presidenti që ta urojë për lirinë ai theksoi se “Çfarë Tome. Sinqerisht nuk do t`i përgjigjesha atij. Siç thuhet në mënyrë moderne do ta bllokoja në telefon. Edhe për të kam të njëjtën porosi sikurse për Hagën”, përcjellë Klan Kosova.

Ndërkaq, sa u përket raporteve me kryeministrin e këtij vendi, Aleksandar Vuçiq, Shesheli ka deklaruar se nuk ka kurrfarë kontakte me të.

Shesheli një ditë më parë ishte liruar nga të gjitha pikat që ishte akuzuar për krime lufte në Kroaci dhe Bosnjë dhe Hercegovinë

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Pse tmerrr.??.!,!,??. thotë:

    Pse te,rr?!?. Ky njeri nuk ka qene komandant i ushtrise jugosllave apo serbe. Per qdo krim pergjegjes jane shtabi i ushtrise jugoshkavellle, dhe kryetari shkavelll, me kryeministrin shkavelll. Coftina sheshel ka mujt veq me honger mutmegoj….qaq…. Krimet i ka kry armata jugoshkavelle.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...