Published On: 3 Prill, 2016

Tmerr! Sabit Geci: “Ne e kemi vra kolonel Ahmet Krasniqin dhe Enver Malokun!”, dëshmia Imerit

Cila është e vërteta e vrasjeve politike gjatë luftës, por edhe pas saj në Kosovë? Këtyre ditëve është munduar që ta trondis opinionin kinse me akuza dhe me lajme sensacionale, njëri prej figurave më të akuzuara, më të përfolura dhe më të fuqishme në krimin e organizuar. Ai përveç tjerash akuzohet nga bashkëluftëtarët të tij se ka bashkëpunuar me serb dhe se ka dashur ta vrasë Adem Jasharin, madje për 100 mijë marka. Ky është Sabit Geci i dënuar nga gjykata në Kosovë për vepra të rënda kriminale. Për Sabit Gecin flet, për gazetën shqiptari.eu, Imer Imeri, i cili e ka të vrarë vëllain e tij, menjëherë në ditët e para të pas luftës.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/e-pranon-i-biri-ises-po-bera-biznes-me-mishkovicin-thote-se-fajtor-ishte-biznesi-ne-maqedoni/

http://www.shqiptari.eu/profesor-ymer-muhaxheri-tregon-te-verteten-per-kufirin/

http://www.shqiptari.eu/anton-quni-i-kunderpergjigjet-thacit-vula-presidenciale-e-rugoves-e-paprekshme-2/
“Me 12 prill 1999 më arrestoi në Shqipëri Sabit Geci, i cili u prezentua si ZKZ. Unë isha dhe jam shtetas kroat dhe kur më arrestuan ma konfiskuan kartën e identitetit kroat, pasaportën kroate, lejen e qarkullimit kroate. Faktikisht Sabit Geci, arrestoi një shtetas kroat edhe pse Sabit Geci nuk kishte fare ndonjë detyrë zyrtare të Shtetit Shqiptar.Tash me ligje ndërkombëtare nuk di si është e mundur dhe sa është ligjore që Sabit Geci të ushtrojë ligjet banditeske për të arrestuar (ky nuk mund të jetë arrestim, por ky ishte kidnapim sepse në Shqipëri mund të të arrestojnë vetëm organet shqiptare, assesi njerëz që thirren në emër të organizatave ose asociacioneve të huaja që gjendeshin në Shqipëri përkohësisht. Dhe ky pra nuk është arrestim, por kidnapim se vetëm shteti arreston nëse nuk e ke ditur këtë tani e ke të sqaruar. Sabit unë nuk isha ushtar i Gani Gecit, këtë shtrembërim ti e bën me qëllim për ti dhënë kahje mashtrimeve e psillëqeve tua në favor tëndin. Por jam i sigurt se ti din për vrasjen e vëllaut tim Haki Imerit. Këtë e bazoj në faktin kur vet më ke thënë se Hakiun e kemi ru me e vra te dyert e verdha (gjelbërta) sa ishte në Shipol, kur ishte plagosur gjatë luftës. Këtë ma ka konfirmuar Ali Azemi ish oficier i TMK-së, por ai ishte që u kishte ndaluar në ato çaste lufte për të mos vrarë vëllanë tim Haki Imerin.Tani pas lufte e realizuat planin kriminal duke e vrarë Hakiun dhe shumë të tjerë. Kur më arrestove (kidnapove) në Shqipëri më pate thënë se ne e kemi vra Ahmet Krasniqin dhe Enver Malokun, tash mos i ha fjalët se ZKZ-ja nuk i hanë fjalët”, e përfundon deklaratën e tij për gazetën shqiptari.eu, Imer Imeri, i cili vet ishte dëshmitar në një rast gjykimi kundër Sabit Gecit, dhe akuzat janë të deponuara edhe para drejtësisë ndërkombëtare. GAZETA SHQIPTARI.EU

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/propozimi-i-albin-kurtit-per-emrin-e-shtetit-te-perbashket-shqiptar/

http://www.shqiptari.eu/milaim-zeka-ja-7-politikanet-e-pdk-se-qe-ecin-per-gjykate-speciale/

 
Displaying 13 Comments
Have Your Say
 1. Ibush Hetemi thotë:

  për z. “Mergimtari” dhe të tjerëve që mendojnë si ai.
  Lereni rahat Drenicen se Drenica nuk ju ka fajë atyre që me veprimet e tyre shërojnë komplekset e tyre të sëmuara. Në secilin mal të madh ka lisa të drejtë dhe të shtremët, por duroni fjalën e ka drejtësia mos e bëni gjykimin ju para derejtësisë, pastaj vetë shkrimet e juaja me emra të fshehur dhe pseudonime të pa kuptimta janë të dyshimta, unë kisha propozuar askujt reagimin ose komentin nuk duhet më ja botuar nëse nuk e ka identitetin e plotë sepse, diqka ke e dhe ti qe shkruan me maskë.
  Shikoni komentet tona janë më emër e mbiemër të plotë, sepse atë që e flas ashtu edhe e mendoj por edhe e shkruaj.
  Prandaj mos i përgjithsoni rajonet me punët individuale qofshin të liga apo të mira, dhe, vellezër dhe motra të msohemi njiher e përgjithmon mos të flasim me paragjykime, fjalën e fundit e ka drejtësia, e di ju kuptoj ju menjihere keni më thanë po ku ka drejtëse të shqiptaret, mirë po a ti me shkrimin tëndë skandfaloz do më nda drejtësi!!?? me një shkrim pa lidhje a.
  Sido që të jetë drejtësia është shkallë – shkallë prandaj DURIM DUUURIIIM o të ndëruar e mos vjellni para vaktit se do me na hangër dreqi në shqiptarëve, vetëm besoni në një që kisha dashur të mos jetë e vertetë 90% të deshmitarëve janë shqiptar, kundër njeri tjetrit, vërjani gishtin kokës nuk jemi ne në ketë gjendje rastësisht thellë e kemi sindromin e përqarjes e jo të fjalës e besës kjo ska qenë kurr karaktër dhe virtyt i shqiptarit.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(20) Nuk Pelqej(8)
 2. Mergimtari_CH thotë:

  I Vetmi populli shqiptar Kufizohet me Vetveten Athu pse sepse Gjithmon ka pas njerz Shpiuna njerz Karrierista njerz qe kan shiku vetum interesat e veta Personale per ket arsye edhe jemi te Shperndar pik e 5 , po kjo tragjedi po na Percjell edhe Sot , sipas mendimit tim ne Kosov egzistojn Vetum 30% popull me Gjak Shqiptari , kurse 70% jan me gjak te Perziem edhe vetum i thojn vetes Shqiptar dhe asgje ma Shum Sidomos Kosova pas Luftes esht shum e zhgenjyer me Drenicen , dikur mburreshim te jemi nga Drenica kurse tash erdh koha qe po te thojm jemi nga Drenica turperohem

  Përgjigjiuni
  Pelqej(26) Nuk Pelqej(4)
 3. Sadat fejza thotë:

  Duhet ditur nje her e pergjithmon se geci qani ashkpuntor irrbis luftes hajn,sabitgecianiqenbashserrbisekurseluftesr,drogirashe,dhe i ish usvrasesrK_se,sepse une e njof mir si ne liri si ne bushtliriurge,gjanma nje fakte se ku ka liftue sabiti ose a e ka par dikushe ne fronteju lutem duhet fole vetem te vertetet.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(10) Nuk Pelqej(8)
  • Emri juaj...dini thotë:

   Qa ke shkru n cilen gjuh ke shkru se se nuk po munet kush met marr vesh tmerr njerz alfabrra me komentu ncncnc!!!!

   Përgjigjiuni
   Pelqej(6) Nuk Pelqej(2)
 4. Doli thotë:

  Per drenicakun .drenicak sabit geci ka qen hajn i trenave e ka vjedh viqat krejt llaushes . ka bashkpunue udben. ka qen ne burg per mbytjen e nje familjes sylka para lufte.ka qen ne burg per hajni vrasje haraq .kur baba i tij sheremeti e ka pa qfar djali ka e ka perzan pej shpije.sabit hajnin nuk ka qen kurr burr ka qen hajn i rekrutauar nga udba me vra adem jasharin. e ka dhunue ganimete goxhulin e ka vra me dor te vete petrit ame shok te vetin edhe shum tjer.100 gjaqe i ka maspakti.e ka arrestue sejdi kocen ei ka plaqkit njerzit per drit te diellit.ka arrestue edhe imer imerin i cili ka dal ball per ball ne gjyq e jo si deshmitar i koduem. e sa per familjen e vellaun e tij e din krejt kosova se jan den baba den atdhetar .ndersa sabit qopa den baba den hajn e vrases me diplome. e sa xhynahet e borgjet i ka sabit hajni nuk ka fuqi qe mund e pastron . e allahu e ka denue si te gjall mir paska than mal uka allahu e ka ba per se gjalli me kater kamb.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(22) Nuk Pelqej(4)
 5. Astrit Malsori thotë:

  Të gjith ata, që kan vra Shqiptar, për arsye politike, le të boen “burra” dhe le të tregojn, në emër të kujt e kan bër dhe le ta pastrojn kët pisllëk tradhëtie, që e kan si barr në ndërgjegjen e tyre.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(32) Nuk Pelqej(2)
 6. mark thotë:

  o ky nuk asht ivetmi kan medal emedal ksi pisa flliqtana se ky pis milet edhe nja qekam njoft eka maskru gjoja se asht kan shpiun aky pis shpiuni mai madhi hektina edhe mit ja sh…..
  po drejtsia vonon a nuk harron

  Përgjigjiuni
  Pelqej(14) Nuk Pelqej(3)
 7. Drenicaku thotë:

  Sabiti eshte heroi i gjall po te ishte vertet sabiti ne kamt e veta nuk kishin me ndodh kto gjana pasha ni zot sa ukan ne kam te veta sabitit jukan shtre pertoke edhe zogjt e malit e le ma filimenat e shpijunat ata qka jan kan bashkpuntor te serrbis jan kan ne lista edhe me kujtohet ju qojshin letra mos bashkpunoni me serrin se nuk do ju hec gjat ata mendja e tyre na jem te pushtetshum edhe vazhdojshin me policin srrbe duke i akuzu shqiptart e shkret qe skishin buk per dark kinse ke arm e i rrehshin e ni nder ta ka qen edhe vllau i kti shpijunit imer imerit qe as familja e ti sedon bile bile ky ska pas desht me deshmu hiq po kta e motivun edhe e denun sabitin me rren tyne krejt bota pi shef vrasjet mas lufte shum ikan vra vet vetem mej akuzu kundershtart e tyre qe ku kan qen ata kta skan mujt me ngul kam edhe i vritshin njerzit me ardh ne pushtet e i denonin njerzit pa bigari hak gjdo drejtsije ne bot ndoshta mundesh mej shpetu veq ni send ta dini se Allahut sun ti ikni askush as ta kurruptoni as ta mashtroni e ju komentus kur u dasht keni ik e tash para pc fort po dini me fol po me dal perball mej than njerit ne sy qajo esht fjala hallall e jo ne pc mu msheff

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(28)
 8. Mal Uka thotë:

  Ky far Sabit Guci eshte kah u pergjigjet edhe shpirtnisht
  ligjeve te natyres Ne vend qe te levize me dy kame zoti ia
  bani katra Ne vend qe te knaqet me familje femij e farefis
  ky her ushqehet ne kibull e her ne spital Ne vend qe te kete rrespekt nga njerzit qe e kan takue e njofte Ky gezon urrejtje ! Pra zoti ia ka thye qafen per pune te poshtra qe
  i ka krye Por drejtesija duhet prap te merret me kete
  Ti behen padi dhe te pergjigjet meritueshem !Pra prej rastit te Sabit Gucit duhet te mesojne gucat tjere !
  Veprat e keqija i denon edhe zoti !Kete far sabiti ish kane
  mire me e gjykue Gani geci me procedure te hallalit !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(34) Nuk Pelqej(8)
 9. daut biba thotë:

  shum gjano,po ndigjojme keto kohet e fundit

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
 10. Xhafer Leci thotë:

  Vrasësve që dihen duhte bërë padi me shkrim tek drejtësia e jonë dhe ajo ndërkombëtare. Vetëm tua drejtojmë gishtin dhe tua përmendim emrat përmesshkrimeve tona nuk mjafton…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(22) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...