Published On: 19 Prill, 2016

Tmerr: Një “fermë” ku shiten fëmijë

Është zbuluar në Indi një ambiet ku shiten fëmijë të porsalindur duke filluar nga vlera prej 1 mijë paundësh.

Fëmijë të lindur nga përdhunimet, por edhe nga martesat, dërgoheshin në një spital privat në Indi dhe shiteshin për adoptim.Policia ka bërë të mundur shpëtimin e dy prej tyre pasi zbuloi bazën me rreth 30 shtretër në Spitalin Palash në zonën e Gwalior.Një zyrtar i policisë, duke folur për “Times of India”, tha se tre të tjerë mësohet se u janë shitur çifteve pa fëmijë në zona të ndryshme të vendit.Kjo “fermë” vogëlushësh, u zbulua gjatë një operacioni të policisë, pas informacioneve të marra se në këtë spital trafikoheshin fëmijë.5 persona janë arrestuar, përfshirë drejtorin dhe menaxherin e spitalit. /tvklan.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...