Published On: 22 Prill, 2016

Tmerr në mes të Tiranës, policët zhveshin me dhunë qytetarin (Video)

Një episod skandaloz dhune ndodhi mesnatën e sotme në Bulevardin kryesor të Tiranës. Siç shihet në videon e siguruar nga “lapsi.al”, tre efektivë policie, pasi e kanë zhveshur lakuriq, shoqërojnë në furgon një qytetar i cili shfaqet në filmim vetëm me mbathje.

Dëshmitarë në vendngjarje i thanë “Lapsi”-t se skena, në dukje si operacion arrestimi i ndonjë super të kërkuari, ndodhi thjesht dhe vetëm për shkak të rezistencës që qytetari shfaqi kundrejt uniformave blu.

“Përplasja nisi kur qytetari nuk po u bindej policëve dhe ata filluan ta shanin.

Ai kërkonte shpjegime, kurse policët me pretekst se po e kontrollonin, e zhveshën lakuriq”,- tha një dëshmitar për “Lapsi”-n.

Ngjarja shokuese ndodhi përballë Hotel Rogner në një orë dhe vend, jo pak të frekuentuar nga njerzit. Në çdo vend të botës, cilado qoftë arsyeja e kontrollit, zhveshja lakuriq do të bëhej pas shoqërimit të të dyshuarit në ambientet e rajonit dhe jo në mes të Bulevardit./LAPSI.AL/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...