Published On: 31 Janar, 2016

Tmerr, ISIS video kërcënuese në shqip: Jemi në vendet tuaja, për t’ju therur në shtëpitë tuaja!

  • Shteti Islamik nuk i ndal kërcënimet. Në videon e fundit të shpërndarë në rrjet, e cil është e përkthyer edhe në shqip ISIS kërcënon për të tjera sulme, edhe pse nuk specifikon se ku do të sulmojë.

Në mesazh ata thonë se ndodhemi në shtëpitë tuaja dhe se jemi gati për t’ju theruar. Videoja është e realizuar nga media e ISIS-it, “Al­Hayat Media Center” dhe mban titullin: “Dhe mbytini ata kudo që t’i zini!”

“Pasha Allahun, do ta shijoni trembjen dhe kjo trembje do të jetë në mes të vendit tuaj. Pasha Allahun, do të vijmë te ju, për më tepër ne jemi në vendet tuaja, për t’ju therur në shtëpitë tuaja!” Është ky teksti i videos.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...