Published On: 22 Janar, 2016
Bota |

Tjetër tragjedi në Egje, mbyten 21 emigrantë. Mes tyre edhe 6 fëmijë

Në detin Egje u regjistrua sot tragjedia e radhës me emigrantë. Më shumë se 50 vetë u fundosën pranë ishullit grek Pharmakonisi.

21 persona humbën jetën, nga të cilët 6 ishin fëmijë. Varka me të cilën ata udhëtonin u përplas me shkëmbinjtë.

Roja kufitare greke ka nisur kërkimet për të gjetur trupat e të zhdukurve. Prej disa muajsh tragjedi të tilla të Egje janë bërë të zakonshme.

Emigrantët vijnë nga vendet e Lindjes së Mesme.

Kalojnë përmes Turqisë për në Greqi dhe më pas ndjekin rrugën drejt Perëndimit./LAPSI.AL/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...