Published On: 27 Mars, 2016
Bota |

Tjetër sulm terrorist, 38 të vrarë dhe qindra të plagosur

Të paktën 38 persona të vrarë dhe qindra të tjerë të plagosur është bilanci i raportuar nga një shpërthim jashtë një parku publik në lindje të qytetit pakistanez, Lahore ka ndodhur këtë të diel, raporton reuters duke theksuar se shumica e viktimave janë gra dhe fëmijë.

Sipas zyrtarëve pakistanez shpërthimi i sotëm mund të jetë një sulm terrorist.

Mediat lokale kanë raportuar se autoritetet kanë evakuuar njerëzit jashtë parkut, e cila ishte mbushur me njerëz.

 Pakistani prej kohësh vuan prej sulmeve kamikaze të talebanëve, bandat kriminale dhe të dhunës sektare në vitet e fundit.
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...