Published On: 25 Qershor, 2016
Bota |

Titujt e gazetave të Gjermanisë për BREXIT-in. Dëshpërim, ironi, keqardhje (Foto)

Dëshhpërim, ironi, keqardhje, thirrje për kthim… Pak a shumë me këto tone janë ballinat e mediave të Gjermanisë për shkuarjen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian në numrat e printuar në edicionin e së shtunës.

Gazeta Blic u sjell ekskluzivisht ballinat e mediave kryesore të Gjermanisë këtë të shtunë pas vendimit të qytetarëve të Britanisë së madhe për largimin nga BE-ja.

Pos ballinës së Bild Zeitung e cila ironizon me shkuarjen gjermane interesante me këtë rast: edhe javorja më e madhe e Gjermanisë, Spiegel, ka ndaluar maqinat e printimit dhe ka ndërruar ballinën e parë të planifikuar për Europianin duke vendosur si temë largimin e britanikëve nga BE-ja./Gazeta Blic/

01-bild-1

02-sz-3

3

4

5

6

7

8

10

11

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...