Published On: 30 Prill, 2016

Tito para se të vdiste, dëshironte të bënte vetëvrasje? (Video)

Dëshmitë tronditëse publikohen për vdekjen e ish Presidentit të Jugosllavisë, Josip Broz Tito. Ai dy muajt e fundit ka qenë në gjendje të pavetëdijshme (komë), ndërsa para se të hyjë në këtë gjendje, atij i është thënë se duhet t’i amputohet këmba e majtë.

Sapo mori këtë lajm tronditës, Tito nga mjekët e tij, ati tentoi që të bëjë vetëvrasje me pistoletën e tij.

Këtë gjë e ka thënë njëri nga bashkëpunëtorët e Titos, shkruan Zhurnal.

 “Tito shumë seriozisht mendonte që ta shfrytëzojë pistoletën dhe me atë pistoletë të bëjë vetëvrasje, në rast se i pritej (amputohej) këmba e majtë”, ka bërë të ditur një bashkëpunëtor i ish Presidentit të ndjerë jugosllav në emisionin “Në Qendër”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...