Published On: 13 Mars, 2016

Tiranë, dhunon gruan sepse i mori “pushtetin”, sherr edhe në ditët e “ëmbla”

  • Një histori e rrallë vjen nga Tirana, ku një grua 35-vjecare ka kërkuar në polici urdhër mbrojtje ndaj bashkëshortit të saj pasi ky i fundit e dhunonte fizikisht e psikologjikisht, e në një rast vetëm sepse gruaja kishte ndërruar kanalin e televizorit.

Sipas dëshmisë së gruas në polici, dhunimi i parë ka ndodhur një natë para martesës, e megjithatë 35-vjecarja ka zgjedhur të ndajë jetën me të! Po ashtu ajo deklaron se burri e ka dhunuar edhe në ditë që duhej të ishin të “ëmbla” për ta, si Shën Valentini e muaji i mjaltit në Francë, raporton Panorama.

Ajo ka rrëfyer se pasi ka mbaruar punët e shtëpisë, për të mos shqetësuar burrin që pinte cigare i shtrirë në divanin e kuzhinës, ka marrë telekomandën e televizorit për të ndërruar kanalin televiziv. Një veprim mjaft normal ky, por që për burrat që shpesh telekomandën e shohin si ‘pushtet’ të tyrin, nuk është pritur mirë dhe ndaj ai ka filluar të ushtronte dhunë.

Gjykata ka marrë vendimin, ku i kërkon bashkëshortit të të paditur të mos qëndrojë në banesë dhe të mos i afrohet në një distancë më të afërt se 100 metra.

“Asnjëherë nuk kam dashur t’i jap fund lidhjes dhe kam bërë të pamundurën për ta mbajtur gjallë atë”, është shprehur 35­vjeçarja, që ka pretenduar se ishte ajo që i përballonte shpenzimet e jetës në çift.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...