Published On: 17 Maj, 2016

“Times of Israel” rreth skandalit të përgjimeve në Maqedoni

Mediat e Izraelit kanë filluar ta hulumtojnë skandalin korruptiv në të cilin u përfshi edhe qytetari i tyre i falur, Haim Hakeini.
Në tekstin me titull “Protesta në Maqedoni kundër skandali korruptiv në të cilin u përfshinë edhe qytetarë nga Izraeli, (http://www.timesofisrael.com/macedonians-protest-massive-bribe-scandal-involving-israelis/)  bëhen me dije qëllimet e protestave.
Në tekst përmenden emrat e Gruevskit, Mijallkovit dhe Svetllana Kostovës, si dhe emri i izraelitit Hakeini, duke u bashkangjitur edhe biseda nga përgjimet.
Sipas “Times of Israel”, i cili thirret në tekstin e “The Market”, pajisjet për përgjim janë shfrytëzuar për përgjimin e qytetarëve

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...