Published On: 5 Maj, 2016

Tim Shkupi po i vëndon në siklet politikanët dhe partitë shqiptare në Maqedoni

Ka dy javë që mediumet e regjimit të Gruevskit në Shkup mirren me Tim Shkupin – Musa Lamallarin dhe Diasporën Shqiptare për Maqedoni, të cilën e përfaqëson një kohë të gjatë.

Makineria gebelsiane e mediave të regjimit të VMRO-DPMNE dhe kollumnistët e tyre, siç janë Latas, Milenko dhe shumë të tjerë, po mirren me Tim Shkupin dhe takimin e tij me liderin e opozitës më të madhe në Maqedoni.

Gazeta Republika.Mk nesër del me artikullin “Lidhja për shkatrrimin e Maqedonisë”, ku në ballinë ka vënduar fotot e 4 figurave politike të Ballkanit, ku janë Zaevi, Kozias, Vranishkovski dhe Tim Shkupi Lamallari.

Nga ana tjeter, Diaspora Shqiptare për Maqedoni, e udhëhequr nga Tim Shkupi, ka paralajmëruar një pres konferencë të premten në orën 11.00 në një hotel të njohur në qendër të Shkupit, me dy pika:

1. Spekulimet e disa mediumeve maqedonase në lidhje me takimin e përfaqësuesve të Diasporës Shqiptare për Maqedoni me kryetarin e Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev;

2. Shqetësimi i DSHM-së në lidhje me diversifikimin e energjisë dhe diferencimin e elektoratit të bazuar në baza etnike me të ashtuquajturat protesta e ardhshme shqiptare me 9 Maj 2016

Kurse vetë Tim Shkupi, për herë të parë në statusin e tij në facebook, ka shkruar në gjuhën maqedonase, ku i drejtohet gazetës Republika.Mk

Të nderuar gazetarë të Republika.Mk, që jeni pjesë e regjimit të Gruevskit dhe Ahmetit! Nesër ju press në hotel Holiday Inn të vini dhe të bisedojmë për shkatrrimin e Maqedonisë dhe për çokolatat belge të Federalizimit.

Gjithashtu, Tim Shkupi, ju shkruan të marrin me vete Latasin, Milenkon dhe Stevqo Jakimovskin, nëse kanë zemër të vini në press-konferencën e Diasporës Shqiptare për Maqedoni. /Realiteti

naslovna192-1-520x748

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...