Published On: 15 Shkurt, 2016

Tifozët holandez vlerësojnë lartë Rashicën

  • Milot Rashica i ka munguar shumë skuadrës së Vitesses në tri ndeshjet e kaluara. Kështu kanë vlerësuar tifozët e kësaj skuadre holandeze.

Se çfarë ndikimi ka 19-vjeçari në lojën e Vitesses u dëshmua të shtunën mbrëma. Vitesse fitoi 3:0 ndaj Heerenveenit në kuadër të javës së 23-të, ndërsa Rashica “pati dorë” në dy prej tre golave. Ai asistoi mjeshtërisht për golin e parë. Krosoi nga krahu i djathtë dhe gjeti tërësisht të lirë para portës së zbraztë bashkëlojtarin Denis Oliynyk. Ndërkohë siguroi penalltinë prej së cilës u shënua goli i tretë.

Mesfushori i krahut mungoi në tri ndeshjet e kaluara për shkak të një lëndimi të gjurit. Vitesse pati dy barazime e një humbje në mungesë të tij. Me kthimin e Rashicës, që luajti 72 minuta të shtunën, u kthyen edhe fitoret, shkruan koha ditore.

“Jam i lumtur që jam kthyer pas tri javësh. Nuk është mirë kur për kohë aq të gjatë nuk i bën gjërat që dëshiron. Për ne ishte një ndeshje e rëndësishme dhe unë jam i lumtur për kontributin që kam dhënë”, ka thënë Rashica.

“Është ndjenjë shumë e mirë, kemi luajtur ndeshje të mirë. Në javët e kaluara nuk ishim shumë të kënaqur. Është koha të kthehemi dhe do ngrihemi disa pozita”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...