Published On: 17 Qershor, 2016

Tifozët gjermanë dhunë ndaj gazetarëve

Çdo ditë e më shumë po rritet dhuna në Francë ndërsa këtë herë është shënuar një tjetër incident ndaj gazetarëve. Pas reporterëve të RT dhe Ruptly, të cilët u sulmuan nga tifozët huliganë anglez, tashmë edhe dy gazetarë brazilian të TV stacionit ‘Bandeirantes’ janë rrahur nga fansat e Gjermanisë.

Sipas gazetës braziliane “Estado” incidenti ka ndodhur të etjen pasdite, në stacionin e trenit në Gare du Nord.

Një nga reporterët që ndodhet në Francë, Fernando de Henrique Oliveira ka thënë se kolegu i tij Sonia Blota është sulmuar nga tifozë të Gjermanisë, raporton ‘Goal’, shkruan Syri.net.

“Një grup prej 50 tifozësh huliganë erdhën në drejtim tonin dhe na ofenduan. Unë i kërkova atij që të mos e sulmonin Balotës, por nuk na dëgjuan dhe përsëri na goditën”, ka deklaruar reporteri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...