Published On: 28 Tetor, 2016

Ti Kadri pse nuk i tregon vrasësit në rastin “Hajra”! Asnjë deputet i SHIK-ut nuk foli për rastin ‘Ramadani e Kiçina’

 

Faton Ramadani, vëllai i të burgosurve në rastin “Kiçina”, Burim dhe Arsim Ramadani, ka folur për seancën e Kuvendit që po mbahet sot.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli e di se kush e ka kryer krimin ndaj vëllezërve Ramadani e Kiçini, por se nuk ka folur asgjë për këtë në Kuvend.

Ky është postimi i tij i plotë në Facebook

“Smujta me përcjellë seancën e parlamentit, këta deputetët e SHIK-ut a foli ndonjë për padrejtësinë e vëllezërve Ramadani e Kiqina?
Ni lajm në portale e pash që foli Kadria për betejat rreth Kosmaqit, në atë betejë Kadri ishte edhe Arsim Ramadani, Zeqir Kiqina, vëllezërit Kiqina të cilët i dhanë 4 vëllezër për liri, ku qe 15 vite vëllezërit Ramadani e Kiqina po mbahen në burg për krimin që ti e din kush e ka bërë se ishe shef i SHIK-ut dhe nuk e pash që fole rreth kësaj padrejtësie a’s ni fjalë të vetme”.

 

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...