Published On: 2 Shtator, 2016

Ti Isa Mustafa erdhe në krye të LDK-së duke i vënë flakën selisë qendrore

 

LDK e Ibrahimit, rrjeti i merimangave dhe fjalori i rriqrave!!!
Mustafë Shabani
Ama e rriqrave me dhunë erdhi në kreun e LDK-së duke i vënë flakën selisë qendrore të shtëpisë sonë, dhe pa një intervenim kirurgjikal nuk e ka ndërmend të ikë që andej!!!
Unë isha, jam dhe do të jem LDK, dhe kundër të gjitha rriqerave mbrenda dhe jashtë LDK-së, por njëkohësisht jam edhe kundër këtij fjalori të ulët!!!
Rriqra e VV-së Konjuha në vend që të falënderoj heroin e tokës Dardane Dr. Shpejtim Bulliqin, ai në radhë të parë e vendosi dikend tjetër, ja kah e dëshirojnë kahjen e LDK-së rriqërat SHIK-iste.
Asgjë nuk ndodh rastësisht e gjitha është e koordinuar në mes rrjetit të rriqërave të vendit, dhe fajin kryesor e ka rriqëra e LDK-së, i cili erdhi me mision të caktuar mes nesh.
Rriqëra helmuese e ish-sistemit, e cila gjeti azil politik në LDK, dhe nga pozita e të parit të Prishtinës ku bëri 72 shkelje, krijoi klanin rriqëror në shtëpinë tonë, me të cilët e ndërroi kursin e filozofisë Rugoviane, duke e rrëzuar me thikë pas shpine Dr. Fatmir Sejdiun, pasuesin politik të presidentit historik, për ta humbur Prishtinën dhe Kosoven, me duar në xhepa nuk ka të ndalur me fjalorin e tij denigrues për qytetarët e vendit.
Pasi humbi Kosovën, ai për të shpëtuar lëkurën e tij rriqërore keqpërdori strofullin e rriqërave si trampolinë.
Është për të ardhur të qasht sa poshtë ka denigruar fjalori i klasës politike, i cili mund të eksplodoj në dhunë të paparë, e cila ka kohë që ka dhënë shenja dhe shembuj tejet shqetësues!!
Fjalori i tillë nuk do më kishte hije as mua, e le më kryeministrit në miniaturë.
Edhe pse për bindjen time ata në të cilët ka aluduar ende i pari aktual i shtëpisë sonë, janë jashtëqitje të SHIK-ut këmbët e arushes, së të cilit don ti marri vullnetarisht në duart e LDK-së, të cilat nuk i pranon elektorati Rugovian, i cili e tha JO-në e tij.
Sjelljet e tija hileqare të një inatgjije, të një niveli më të ulët se sa rriqërat, dhe më kujton fjalorin e hajvanëve politik, i cili nuk ka të bëj me asgjë me filozofinë Rugoviane, andaj ldkistët duhet ti thonë lamtumirën e fundit kësaj paqavure politike, i cili jo që na e mori fytyrën, por është duke na marrë edhe në qafë, jo vetëm si LDK, por edhe vendin, i cili të vetmin shpëtim e ka partinë e Ibrahim Rugoves, tanimë e zënë me lakun në fyt, nga rriqërat e ish-sistemit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...