Published On: 16 Janar, 2016

Thyhet rekordi i Adele-s, Bowie në vend të parë

Më datë 10 janar ndërroi jetë këngëtari, David Bowie. Një ditë pas vdekjes, videoklipet e tij morën rreth 51 milionë klikime brenda 24 orëve, duke thyer rekordin që më parë e mbante Adele.

Sipas mediave ndërkombëtare, kënga që mori më shumë klikime ishte “Lazarus”, me 11 milionë. Ky është “single” i dytë nga albumi i tij i 26 me titull “Blackstar”.

Ky album doli në treg ditën e ditëlindjes së tij, vetëm disa ditë para ndarjes nga jeta të këngëtarit britanik.

Kënga hapet me fjalët “Shiko lart, jam në Parajsë/ Kam plagë që nuk mund të shihen” dhe është interpretuar si një lamtumirë që Bowie i jepte fansave pas një beteje të heshtur 18-mujore me kancerin.

Në këtë mënyrë, vizitat në “Vevo” për David Bowie u rritën me 5 198% në 11 janar 2016, në krahasim me mesataren e vizitave që merrte një javë para vdekjes.

Ndërkohë, këngëtarja Adele kishte arritur të tërhiqte 36 milionë klikime në 24 orë ditën që publikoi këngën e saj “Hello” (23 tetor 2015).

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...