Published On: 13 Nëntor, 2016

Thyhen xhamat e veturës së delegacionit të Ahmetit gjatë protestës kundër tubimit të tij në Kumanovë (Video)

Një grup i qytetarësh nga Kumanova sot u mblodhën në fshatin Çerkezë, me qëllim që të pengojnë tubimin e BDI-së në qytetin e Kumanovës, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Mbledhja e qytetarëve është organizuar nga familja e Xhemail Rexhepit – Komandant Shqiponja, i cili u vra verën e kaluar pas zënkave në organet e BDI-së në Kumanovë.

TV21 në Maqedoni njofton se banorët bllokuan rrugën për në hyrje të restorantit aty ku duhej të mbante mbledhjen Ahmeti dhe si pasojë e pakënaqësisë dhe revoltës së tyre ata thyen një nga makinat e me të cilat kishte ardhur delegacioni i BDI-së./Telegrafi/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...