Published On: 25 Prill, 2016

Thumbon Pacolli “Shtabin e Milionerëve”: Nga ku e keni fituar pasurinë, nga puna apo Buxheti i Kosovës?

Kreu i AKR’së Behgjet Pacolli, në një postim në Facebook, ka goditur “Shtabin e milionerëve”. Pacolli i është referuar dokumentarit të Zona Express që flet për pasurinë e drejtuesve të luftës, për t’i pyetur ata se si janë ata se janë pasuruar pa asnjë konkurrencë. “Unë i habitur pyes: nga ku, nga puna apo Buxheti i Kosovës?” ka shkruar ai.

Ky është postimi i plotë i Pacollit.

Të dashur miq,

Duke shikuar në Internet pashë edhe një herë emisionin investigativ “Shtabi i Milionerëve”.

Me siguri shumë qytetarë kanë pyetur si ka ndodhur ky pasurim i shpejtë i këtyre politikanëve që përmendeshin në atë emision. Këta paskan qenë dikur në shtabe lufte, që për qytetarët ishin si sinonim i së mirës dhe krenarisë patriotike kombëtare. Tash këta njerëz qenkan në një shtab tjetër, shtab milionerësh. Pra, paska ndërru edhe objektivi i luftës, luftë për miliona.

Unë milionin e parë e bëra me shumë vështirësi, punë 35 vjeçare e sakrifica, jashtë shtetit, në një konkurrencë të ashpër të ekonomisë së tregut të lirë, duke konkurruar me mendjet më kreative të botës, ndërsa anëtarët e Shtabit të Milionerëve pasurinë e tyre, siç e pashë, e kishin krijuar pa hasur në kurrfarë vështirësie e pa konkurrencë. Unë i habitur pyes: nga ku, nga puna apo Buxheti i Kosovës?

Shumë e fortë qenka Kosova që u paska sjellë shumë fat njerëzve të caktuar të cilët i shohim dhe për të cilët dëgjojmë çdo ditë.

Por ka një problem, Kosova e udhëhequr nga këta njerëz deri tani nuk u solli këtë fat qytetarëve të vet.

Për fat të keq, ne shumë shpejt, ndoshta do të shohim edhe milionerë të tjerë që u pasuruan nga paratë tona (para që ia kishim dedikuar kauzës tonë në Kosovë) që një pjesë e madhe e tyre kurrë nuk shkuan aty ku duhet.

Emisioni “Zona Express”, me autor Leonard Kerqukin, ka shtjelluar në detaje pasuritë e disa nga figurave kryesore të Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare te Kosovës.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Rrencolli thotë:

  Pacolli rrencolli Milionin e pare e fitoi me 2008 kur e mori tenderin per renovimin e palatiti te shtypit , kur sihte delegat ne kuvend………dhe e renovoi objektin per 16 milion euro, dhe qmimi real ka qene 2.8 milion euro…..dhe kety rrencoli i ndau 12 milion 50/50 me ………..

  Me keto pare pacolli e blejti Hotel Bozhurin, dhe e renovoi.

  Ne kete hotel Rrencolli organizon qkamos lidhje e palidhje …por gjithmone me pare qeveritare.

  Qaq.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(13)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...