Published On: 15 Shtator, 2016

Thoni lamtumirë syzeve dhe përmisoni shikimin me këtë recetë të përkryer

Një kirurge e njohur ruse dhe një bashkëpunëtor i saj preferojnë që para secilës seancë mjeksore t’ju ofrojnë pacientëve këtë recetë që përmison shikimin.

Sipas tyre kjo recetë përmison shikimn dhe parandalon humbjen e shikimit, transmeton koalb.com.

Përbëresit që ju duhen janë:

100gr Aleo Vera
500gr arra të grimcuara
300gr mjaltë
3-4 copë lëng limoni

Mëtoda e përgatitje:

Gjethët e Aloe Vera i vendosni në një enë me ujë që ka temperaturën e dhomës dhe më pas shtoni përbërësit tjerë.  Kura duhet të qëndrojë në frigorifer për 10 deri në 12 ditë, transmeton koalb.com.
Këtë kurë duhet ta konsumoni 30 minuta para secilit vakt, 3 herë në ditë dhe kura duhet të përdoret deri në momentin kur e kuptoni që shikimi juaj është shumë i kthjellët.

Shënim: Aloe Vera mund të përdorni edhe për shërimin e hemorrodieve, tuberkulosit, sëmundjeve të zemrës dhe infeksioneve të organeve gjenitale. /Koalb.com

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...