Published On: 14 Shkurt, 2016

Thjeshtë e mrekullueshme, Barca nuk ndalet

  • Barcelona ka arritur fitore me rezultat 6-1 ndaj Celta Vigos, në ndeshjen e javës së 24 që u zhvillua në Camp Nou.

Vendasit dominuan gjatë gjithë ndeshjes, por edhe mysafirët kishin rastet e tyre.

Goli i parë erdhi nga Lionel Messi nga gjuajta e lirë në minutën e 28-të, por Celta u kundërpërgjigj nga pika e bardhë pas dhjetë minutash me anë të John Guidettit dhe me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Pjesa e dytë ishte një festival golash, pasi u shënuan plotë katër të tillë.

I disponuari për lojë Luis Suarez shënoi tri herë radhazi (59’), (75’) dhe (82’), goli i het-trikut erdhi nga një pasim i Messit nga pika e bardhë.

Dy golat e tjerë u shënuan nga Ivan Rakitc (84’) dhe Neymar (90’) dhe kështu përfundoi edhe spektakli në Camp Nou.

Pas kësaj fitoreje, Barcelona vazhdon në vendin e parë me 57 pikë, ndërsa Celta në vendin e tetë me 35 pikë. Blaugranët kanë edhe një ndeshje më pak të zhvilluar. /Telegrafi/

 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...