Published On: 16 Janar, 2016

Thirrjet me video ISIS-i i bëri në gjuhë shqipe! (Video+Foto)

Ndonëse shteti i Kosovës ka dënuar me ligj gjithë ata që i bashkëngjiten luftërave të huaja, e me theks të veçantë personat që i bashkohen ISIS-it, disa kosovarë po punojnë në propagandën e tyre për t’iu bashkuar këtyre luftërave.

Në disa video të shpërndara në “Youtube”, me përkthim shqip, shihet ushtria terroriste e ISIS-it se si stërvitet dhe bën luftë me të tjerët, përcjellë “Zeri.info”

“E në rrugët këndojnë burrat, me gjuhën e tyre të bukura e rrjedhshme. E fitorja fitohet me gjak, shtizë dhe shpirtmadhësi”, thuhet ndër të tjera në njërën prej videove. /Zëri/

Image

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...