Published On: 10 Shtator, 2016

THIRRJE! Të martën të gjithë para kryeministrisë: Studentë, jo klientë

Një protestë masive pritet të mbahet ditën e martë nga mijëra studentë para selisë së kryeministrisë.

Ndonëse rezultatet e konkurrimit të maturantëve për të ndjekur studimet e larta janë shpallur, askush nga studentët me mesatare të lartë nuk e ka gjetur veten fitues. Kjo për shkak të shkak të aferave të kurdisura nga Ministria e Arsimin me klientelën e Universiteteve private.

Rinia është e ardhmja e vendit dhe çdo sulm, tallje apo përdorim i tyre është në dëmin jo vetëm të tyre por të të gjithë. Ndaj dhe të martën duhet të jemi të gjithë në protestë në mbështetje të maturantëve. /Opozita.com/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...