Published On: 4 Korrik, 2016

Thesari i udbash-ëve, mashtron, ‘Kosova nuk do të humb asnjë centimetër’

Seanca e radhës e Kuvendit të Kosovës do të mbahet pas tre ditësh. Dhe në rend dite në seancën e 7 korrikut, prap nuk do të jetë demarkacioni. Kështu tha kryetari I Kuvendit, Kadri Veseli, menjëherë pasi përfundoj mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit.

I pyetur për veprimet e opozitës pas vënies se flamurit në kufi me Malin e Zi, Veseli tha se nuk është mirë me i dëmtua raportet me fqinjë si Mali i Zi.

“Duhet me i lënë folklorizmat që i dëmtojmë raportet tona ndër fqinjësore. Asnjë centimetër e vendit tonë nuk do të shkojë në ndonjë vend tjetër. Është mirë të ndalen gjërat e tilla dhe të mos luhet me emocione. Kjo është shumë fëmijërore”, tha Veseli.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. ilirida ismaili thotë:

    VV-ja eshte faqeja e zeze e mbare kombit shqiptar , OO shqipar , mereni me mend Po puese : A kane koke keta njeres , te shkosh ta cesesh flamurin ne kufi ,dhe tabelen e shtetit , dhe te largohesh si tradhetor pa e mbrojte token ,dhe flamurin , dhe te vie shkjau dhe me ta perdhos flamurin duke ta hedhur neper toke si lecke, bashke me stemen e shtetit te Kosoves , a ka me tradheti !!!!! Une i beje thireje shtetit te Kosoves qe keta persona te japin llogari , vetem e vetem pse nuk e brojten flamurin , dhe stemen e shtetit ye Kosoves ,dhe pse shkuan koke ne vehte ?! Se kjo eshte me shume se talleje ne llogari te shtetit te Kosoves , dhe mbare kombit shqiptar ..,

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...