Published On: 21 Prill, 2017

Theret një polic maqedonas

Të enjten rreth orës 21, një polic i cili ka qenë në detyrë ka vërejtur dy persona duke vjedhur një akumulator, me ç’rast është nisur në drejtim të tyre. Njëri prej autorëve me iniciale R.R. (42) nga Prilepi, ka vërejtur se u është afruar polici dhe e ka sulmuar me thikë, me ç’rast e ka therë në dorën e djathtë (pëllëmbë)  dhe ka ikur, shkruan Gazeta Lajm. Më vonë polica e ka arrestuar personin R.R. dhe djalin e tij 16 vjeçar. Rasti ka ndodhur në rrugën “Markovska” në Prilep. Polici i lënduar është transferuar në Spitalin e Përgjithshëm në Prilep, ku i është konstatuar lëndim trupor. Policia po ndërmerr masa për pastrim të plotë të rastit.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...