Published On: 26 Shkurt, 2016

Themelorja lejon deputetët Kadaj-Bujupi, Lekaj, Haxhiu e Baftiu të marrin pjesë në seancë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka miratuar sot kërkesën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi, Besa Baftiu, Pal Lekaj dhe Albulena Haxhiu për pjesëmarrje në seancën plenare në të cilën pritet të zgjedhet presidenti i ri i Kosovë.

Gjykata Themelore ka njoftuar se ka pranuar këtë kërkesë të deputetëve të cilët janë nën masa të lëshuara nga gjykata për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend.

“Policia e Republikës së Kosovës sipas urdhëresës së Gjykatës Themelore në Prishtinë do të kujdeset për përcjelljen e tyre në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Për kohën sa këta deputet qëndrojnë brenda sallës së Kuvendit të Republikës së Kosovës nuk do të jenë nën mbikëqyrjen e Policisë ,kështu që të njëjtit janë absolutisht të lirë në shprehjen e mendimeve dhe veprimeve të tyre brenda fushëveprimit të deputetit”, thuhet në njoftim.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...