Published On: 19 Shtator, 2016

Themelimi i Asociacionit mund të sjellë trazira, paralajmëron Sherifi

Ftesa e kryeministrit Isa Mustafa drejtuar partive opozitare dhe dalja në teren e tij për të biseduar me qytetarët e zonës se Rugovës përbën zbutje të qëndrimit të Qeverisë ndaj çështjes se demarkacionit, vlerëson sekretari i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi.

Sherifi ka thënë në Tribuna Channel se kjo çështje pritet të marrë epilog përfundimtar ditëve në vijim, por nuk ka preferuar të zbulojë detaje se çka po bisedohet në takimet e përfaqësuesve të pozitës dhe opozitës të organizuara nga Naim Rashiti dhe të mbështetura nga faktori ndërkombëtar.

Sherifi po ashtu ka folur për vendimin e Qeverisë për kompletimin e ekipit që do të bëjë hartimin e Asociacionit të komunave më shumicë serbe, duke thënë se Qeveria duhet të bëjë kujdes me ketë çështje, pasi çdo veprim i tyre për të jetësuar Asociacionin mund të sjellë trazira në vend.

Ai ka demantuar zërat për hyrje në Qeveri të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe të Nismës, duke vlerësuar se zgjedhjet e parakohshme janë të domosdoshme.

Sherifi ka thënë se ky bashkëpunimi AAK-Nisma po shkon mirë, dhe se në momentin e duhur dy partitë opozitare do të prezantojnë një alternative të mirëfilltë për qytetarët e vendit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...