Published On: 31 Janar, 2016

Thellohet kriza e Interit, nëpërkëmbet edhe nga Milani (Video)

  • Milani është fitues i kryendeshjes së kësaj jave në Serie A duke fituar në Derby della Madonina kundër Interit me rezultat 3-0.

Nerazzurrët bënë paraqitje të mirë në gjysmën e parë duke krijuar disa raste shënimi, mirëpo kundërshtari i tyre ishte ai që realizoi.

Honda dërgoi një gjuajtje të lirë në zonë në formë krosimi dhe Alex shënoi me kokë (35’).

Zikaltrit kërkuar ta barazonin rezultatin në pjesën e dytë dhe kjo mundësi iu dha përmes Mauro Icardit. Mirëpo, argjentinasi e goditi shtyllën nga pika e bardhë (70’).

Dhe shumë shpejt erdhi ndëshkimi. Carlos Bacca shënoi golin e dytë pas një asistimi të M’Baye Niang (73’).

Për vulosjen e fitores dhe gjunjëzimin e Nerazzurrëve u kujdes vet M’Baye Niang, i cili në tentativën e dytë shënoi (77’).

Interi është në vend të katërt dhe ka mbetur nëntë pikë prapa kreut. Ndërkaq, Milani është i gjashti me 36 pikë, ndërsa pozita e tretë (Fiorentina) është gjashtë pikë larg. /Telegrafi/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...