Published On: 23 Janar, 2016

Thehet Mustafa, shkon në Bruksel me 27 janar

Ndonëse kishte thënë se nuk udhëton për Bruksel pa marrë rekomandimin për viza për kosovarët, kryeministri Isa Mustafa duket se ka marrë udhëzime konkrete prej ndërkombëtarëve për të shkuar të takimin e radhës me palën serbe dhe më 27 janar është konfirmuar prezenca e tij.

Burime të Republika.info brenda Zyrës së BE-së në Kosovë tregojnë se për takimin e 27 janarit është konfirmuar edhe prezenca e dy kryeministrave, Mustafës dhe Vuçiqit.

Sipas tyre, të gjitha përgatitjet për këtë takim janë kryer dhe pjesë e tij do të jetë edhe kryeministri Mustafa.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...