Published On: 21 Mars, 2016

The Guardian: Shëndetësia në Kosovë në gjendje mizerabël

  • Rasti i vëllait të Kryeministrit Mustafa, i cili ka kërkuar azil në Gjermani, për të kërkuar shërim, ka nxjerrë në pah edhe ndërkombëtarisht gjendjen e keqe në sektorin e shëndetësisë. E përditshmja britanike The Guardian duke raportuar mbi këtë temë shkruan se gjendja në shëndetësinë kosovare është mizerabël.

Gazeta britanike është njëra nga mediat e shumta botërore që ka raportuar për rastin e vëllait të Isa Mustafës i cili ka kërkuar azil në Gjermani për të kërkuar shërim.

“Sektori i shëndetësisë është në kushte të mjerueshme, ata që dyan trajtim më të mirë mjekësor duhet të paguajnë për kujdes privat në rajon dhe në vendet tjera të Bashkimit Europian” shkruan Guardian. Këtu mund ta lexoni artikullin e plotë.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Ruzhdi Beqiri thotë:

    Jo mjekësia por nuk ka send në Kosovë që funksionon si duhet.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...