Published On: 9 Qershor, 2016

Thaçin nuk e presin në Bruksel krerët e BE-së

Vizita dyditëshe e presidentit të Kosovës në Bruksel, Hashim Thaçi, nuk ka shkuar sipas pritjeve, as të BE-së e as të tij, shkruan sot Koha Ditore.

Në momentin e fundit, sipas burimeve nga BE-ja, është anuluar takimi që Thaçi është dashur ta ketë me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk.

 Gjatë ditës nuk ka pasur sqarime për këtë anulim dhe as tentime që kjo të arsyetohet kinse me “agjendën e ngjeshur” si ndodh zakonisht.

Fundi i fundit, Tusk të njëjtën ditë ka pasur takim me presidentin e Gjeorgjisë. Më vonë gjatë mbrëmjes “Kohës Ditore” nga zyrtarë të BE-së i është thënë se “takimi me zotin Thaçi është anuluar për shkak të mungesës së progresit në negociatat për zgjatjen e mandatit të EULEX-it”, shkruan sot më gjerësisht Koha Ditore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...