Published On: 17 Qershor, 2016

Thaçi: Vonesat për vizat ushqejnë ekstremistët, nacionalistët… (Video)

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi thotë se çdo vonesë në liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës, është ushqim për frymën ekstremiste, radikale dhe nacionale në vend. Tha se një sfidë e tillë për vendin është e panevojshme.

“Unë nuk besoj që do të ketë vonesa. Ndonjë vonesë eventuale nga Bashkimi Europian paraqet risk për Kosovën, paraqet një sfidë të panevojshme sepse çdo vonesë nga Bashkimi Europian për liberalizimin e vizave për Kosovën është një ushqim për frymën ekstremiste, radikale por edhe për nacionalizmin”, tha Thaçi për RTK’në.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...