Published On: 11 Janar, 2016

Thaçi: Vetëm unë do të jem president i Kosovës

Thaçi ka thënë se do të respektohet marrëveshja e koaliconit, e cila parasheh që zgjedhja e Presidentit të bëhet para 5 marsit.
“Unë kam deklaruar se do ta respektojmë në tërësi marrëveshjes mes PDK’së dhe LDK’së si dhe partnerëve tjerë të koalicionit. Marrëveshja parasheh zgjedhjen e Presidentit në fillim të vitit 2016. Do të respektojmë marrëveshjen për afatet kohore dhe marrëveshjen tonë politike. Do të shkojmë drejt vendimmarrjes në momentin e duhur. Votimi do të ndodhë para 5 marsit”, ka thënë Thaçi në Zona B të Klan Kosovës.
Ai ka thënë se do të lirohet nga të gjitha postet partiake.
Thotë se ka pasur mundësi shumë herë të zgjedhet President. Ka lavdëruar punën e Presidentes Jahjaga.
“Do të lirohem prej përgjegjësive partiake kur të jetë momenti. Ndihem mirë që kam udhëhequr PDK’në për 17 vite. PDK është partia më e suksesshme e pasluftës.  Nuk jam i ekzaltuar të zgjidhem President, kam pasur mundësinë të zgjedhem dy tri herë, por marrëveshja polititike është e tillë”, ka thënë ai, transmeton gazetaekspress.
“Kam pasur kënaqësinë të punoj me të gjithë presidentët e pasluftës dhe nuk është diçka e panjohur për mua.  Presidentja Jahjaga ka respektin maksimal të të gjithëve, ka dhënë një mesazh të qartë të punës. Ka qenë një vullnet i plotë i politikës dhe atyre që kanë nënshkruar zgjedhjen e saj si Presidente”, thotë ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...