Published On: 1 Maj, 2016

Thaçi uron Pashkët edhe në serbisht

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve.

Kreu i ri i shtetit e ka shpërndarë mesazhin në gjuhën shqipe dhe atë serbe, për të respektuar minoritetin serb që jeton brenda territorit të Kosovës.

“Të gjithë atyre që kremtojnë sot sipas kalendarit Julian, gëzuar Pashkët! Urimet e mia më të përzemërta për paqe, mirëqenie, gëzim e harmoni”.

“Svima koji slave po Julijanskom kalendaru želim srećan Uskrs uz najbolje želje za mir, blagostanje, radost i sklad. HTH”, ka shkruar Thaçi në “Facebook”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...