Published On: 23 Maj, 2016

Thaçi thotë se demarkacioni është punë e kryer (Video)

Demarkaconi Kosovë-Mali i Zi është punë e kryer, sipas Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Ai ka deklaruar se Kosova dhe Mali i Zi nuk kanë çështje të hapur.

Përmbyllja sa më e shpejtë e çështjes së demarkacionit është në interesin e dy shteteve, është shprehur Presidenti.

Thaçi ka folur edhe për marrëveshjen për Stabilizim dhe Asociim, për të cilën ka thënë se ka hapur shumë mundësi për prodhuesit vendor, ku edhe është shprehur i gatshëm për mbështetje.


H. Thaçi

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...