Published On: 18 Maj, 2016

Thaçi: Të rinjtë tanë u vranë pabesisht

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se sot kujtojmë të rinjtë e vrarë në armatën jugosllave, pasi ata u vranë tradhtisht.

Thaçi në akademinë përkujtimore me rastin e 26 vjetorit të vrasjes së Jetullah Deskut në ish-APJ, tha se vrasjet e tjera si e Jetullahut, varrosen idenë se populli jonë mund të jetojë nën Serbinë.

“Vrasja e birit tuaj ishte e rënd për ju dhe për të gjithë qytetarët e Kosovës, por ajo që tregoi madhështinë tuja ishte qëndrimi juaj, ku dërguat mesazhin e pajtimit. Ju refuzuat që armata jugosllave të marr pjesë në varrimin e djalit tuaj, fajtori kryesor i krimit, ju me qëndrimin tuaj treguat që ajo nuk ishte vetëvrasje por vrasje”, tha ai.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...