Published On: 2 Janar, 2016

Thaçi: S’ka krizë politike, por përpjekje të dhunshme nga opozita për zgjedhje

  • Nuk ka krizë politike në Kosovë. Ka vetëm përpjekje politike të opozitës që të nxisë zgjedhje të reja, duke e penguar dhunshëm funksionimin demokratik dhe duke i sulmuar institucionet dhe zyrtarët e shtetit, ka deklaruar zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për Telegrafin.

Thaçi ka folur edhe për sukseset e diplomacisë kosovare të cilat, sipas tij, nuk duhet të maten as tash dhe as në të ardhmen me numrin e njohjeve bilaterale, pasi marrëdhëniet ndërkombëtare janë më komplekse se vetëm marrëdhëniet bilaterale mes shteteve.

Shefi i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hashim Thaçi, duke folur për zgjidhjen e tij si president i Kosovës, ka theksuar se kjo qeveri (ky koalicion) do t’i tejkalojë pengesat dhe në përputhje me marrëveshjen politike do ta përmbush mandatin e vet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...