Published On: 12 Janar, 2016

Thaçi, Shala & Co si emrat e Rrahman Morinës & Co. në shërbim të Serbisë

 

Shkruan: Driton Tali

 

Të gjithë ju papagajt e Qeverisë, të cilët po thirreni në votimin e Marrëveshjes për Zajednicën nga Kuvendi, ju ftoj ta lexoni mirë transkriptin e Mbledhjes së Jashtëzakonshme (21 Prill 2013) para se të llomotitni pa lidhje.

Në atë mbledhje shihet qartë se Kuvendi (deputetët) është mashtruar (keqinformuar) lidhur me Marrëveshjen për Zajednicën.

Merreni lexojeni fjalimin e z. Hashim Thaçi (faqe 3-14); të z. Arsim Bajrami (fq 14-18); të z.Blerim Shala (fq 22-25); të z.Hajredin Kuçi (fq 47-50) dhe z. Enver Hoxhaj (fq 50-52) dhe e kuptoni lojën që ia bënë ata Kuvendit.

Emrat e këtyre njerëzve, për mendimin tim, do të mbeten të regjistruara si emrat e z. Kurtesh Salihu e z. Rrahman Morina & Co.

Në rastin e z. Arsmi Bajrami nuk është edhe ndonjë problem se ai edhe atëherë, si asistent i z. Kurtesh Salihut që ishte, publikisht (u morr vesh si ekspert i juridikut) avokonte për ndryshimet kushtetuese që i impononte Serbia, nën argumentin se “Kosova nuk humb asgjë vetëm se Serbisë i kthehen atributet shtetërore”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...