Published On: 15 Janar, 2016

Thaçi s’do që të flasë për Veselin në krye të partisë

  • Pas tri ditë takimesh me strukturat e PDK-së, kreu i saj, Hashim Thaçi, thotë se Këshilli Drejtues ka diskutuar për rrugët që duhet ndjekur për kontributin e saj në zhvillimet politike në vend.

Thaçi nuk ka dashur të përgjigjet në pyetjet nëse Këshilli Drejtues i partisë ka folur për nominimin e Veselit si kryetar të PDK-së, por ka thënë se brenda partisë ekziston një elan dhe frymë e re dhe si subjekti më i madh politik në vend, duhet të japin shembullin e një demokracie të brendshme.

Tutje zëvendëskryeministri ka thënë se PDK-ja do ta respektojë marrëveshjen me partnerët e koalicionit në përpikëri, por pa dhënë detaje nëse është ndryshuar ose jo marrëveshja që ai të bëhet president i vendit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...