Published On: 18 Qershor, 2017

Thaçi: Rritja e VV-së në zgjedhjet e 11 qershorit është revolucion demokratik (Video)

Sonte në RTV Dukagjini është shfaqur dokumentari “Të gjithë fitues, të gjithë humbës”.

Në këtë dokumentar, Zona Express fokusohet në rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme të 11 qershorit, fitoret e vetëshpallura dhe për atë nëse këto zgjedhje vërtetë kanë fitues dhe humbës.

Rezultati i zgjedhjeve të 11 qershorit nuk mund të interpretohet ndryshe pos si ndëshkim i keq-qeverisës së PDK-së dhe LDK-së, vlerëson analisti politik, Jusuf Thaçi.

“Simbolikisht mund të themi që ka ndodhur një far revolucioni demokratik”, ka thënë ndër të tjera analisti i cili për disa muaj ka punuar me kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti në postin e Drejtorit të Drejtorisë së Arsimit.

Për më shumë shikojeni videon:

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...