Published On: 12 Janar, 2016

Thaçi replikë opozitës: Pushteti fitohet me elektorat jo me thirrje të ISIS’it

Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi thotë se partitë politike duhet t’i kthehen dialogut. Në një intervistë për RTK’në ai ka thënë se pushteti merret me vota e jo me thirrje të ISIS’it.
“Është momenti që të ketë dialog të gjithë spektrit politik. Në asnjë rrethanë të mos merren si pretekste çështjet jorelevante për trazira dhe për djegien e institucioneve të vendit. Vlerësoj se Presidentja Jahjaga ka bërë hapin konkret me formimn e komisionit ndërkombëtar për demarkacionin, ku do të ketë edhe ekspertë vendorë, do të ishte mirë të kishte ekspertë edhe nga radhët e opozitës. Ne duhet të mësohemi të rrespektohen mandatet kushtetuese dhe ligjore, të respektohet vota e qytetarit, të kuptojnë të gjithë se në pushtet vihet vetëm nëpërmjet votës së qytetarit, e jo nëpërmjet thirrjeve të ISIS’it, apo me flamuj të ISIS’it. Vlerësoj se kjo nuk e nderon Kosovën dhe e cenon rendin tonë”, ka thënë Thaçi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...