Published On: 4 Mars, 2016

Thaçi: Raporti i Dick Martyt nuk më pengon ta përfaqësoj Kosovën

  • Presidenti Hashim Thaçi tha se akuzat e raportit të Dick Martyt nuk paraqesin asnjë telashe për përfaqësimin e tij dhe vendit edhe në arenën ndërkombëtare.

Ai tha se kjo as nuk do ta pengojë të udhëtojë për ta promovuar dhe përfaqur Kosovën.

“Kam qenë çdo kund në botë”, tha Thaçi në “Info Magazine”.

“Do të jetë një angazhim që do ti dërgojë mesazh botës se Kosova është vend normal”, vlerësoi ai, zgjedhjen e tij për President.

“Do të vazhdojmë punën”, tha Thaçi.

Më herët, në të njëjten intervistë, Presidenti Thaçi konsideroi se zgjedhja e tij në Kuvend u bë në mënyrë kushtetuese. /GazetaExpress/.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...