Published On: 3 Shkurt, 2016

Thaçi publikon logon zyrtare për 8-të vjetorin e pavarësisë

Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi ka publikuar logon zyrtare të manifestimit të sivjetmë për 8-të vjetorin e pavarësisë.

Nga llogaria e tij në Facebook, Thaçi iu ka bërë thirrje simpatizantëve të tij që këtë logo ta vendosin edhe si coverphoto nëpër faqet e tyre në Facebook.
“Të nderuar miq, përvjetori i 8-të i Pavarësisë së Republikës së Kosovës është duke u afruar prandaj unë ju ftoj të vendosni edhe ju këtë cover festiv në faqen tuaj të facebook-ut. Shpallja e Pavarësisë më 17 shkurt 2008 ishte kurorëzimi i një rruge të mundimshme plot përpjekje dhe sakrifica prandaj në nderim të gjithë atyre brezave që kanë ëndërruar, punuar dhe luftuar për ditët e lirisë dhe pavarësisë që gëzojmë sot ju ftoj që ta festojmë të gjithë së bashku këtë ditë të papërsëritshme të historisë së popullit tone”, ka shkruar Thaçi.

Kjo është logoja e 8 vjetorit të pavarësisë

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...